Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Czy mieszkańcy Krakowa będą dłużej dojeżdżać do domu?

Wygląda na to, że mieszkańcy Krakowa muszą przygotować się na nową falę utrudnień komunikacyjnych. Stanie się tak za sprawą modernizacji linii kolejowych, które obejmą nie tylko budowę torów, ale również dworców, otaczającej infrastruktury, a także wiaduktów i przejazdów kolejowych. Co nas czeka w najbliższym czasie?

Szybka Kolej Aglomeracyjna

Szybka Kolej Aglomeracyjna to gigantyczna inwestycja prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe. W ciągu kilku najbliższych lat kolejarze zamierzają stworzyć spójny system połączeń kolejowych, który obejmie Kraków, jego przedmieścia, a także najważniejsze trasy, łączące Kraków z innymi, dużymi, polskimi miastami. Głównymi przewoźnikami na tym terenie są Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne. Inwestycja będzie prowadzona z ogromnym rozmachem. Działania remontowo-budowlano-modernizacyjne zaplanowane są w różnych miejscach Krakowa oraz jego okolicach.

Utrudnienia w komunikacji

To wszystko oznacza jednak, że kierowcy będą musieli się zmierzyć z niemałymi korkami. Już od przyszłego poniedziałku planowane jest zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Prądnickiej dla wszystkich uczestników ruchu, z wyłączeniem autobusów MPK. Obecnie trwa również budowa mostów na Wiśle. Tam utrudnienia przewidywane są do momentu zakończenia prac, czyli do 2020 roku. Najbardziej ucierpią na tym piesi i rowerzyści, ponieważ niedostępna jest część bulwarów wiślanych.

Powód do radości

Nie da się jednak ukryć, że możemy również mieć skromne powody do radości. Prace budowlano-modernizacyjne zostały już bowiem w niektórych miejscach ukończone lub są na końcowym etapie. Między innymi znaczące postępy można zaobserwować przy budowie nowego przystanku kolejoweg

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *