Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Jak odebrać mieszkanie w stanie deweloperskim?

Rynek pierwotny nieruchomości obecnie przeżywa prawdziwy rozkwit. Popyt zdecydowanie przerasta podaż, więc deweloperzy dwoją się i troją, aby w jak najkrótszym czasie sprzedać jak najwięcej mieszkań. Ten pośpiech jednak często przekłada się na brak dokładności i proste błędy. W efekcie, odbierając nowe mieszkanie, możemy się spotkać z niemiłą niespodzianką. W jaki sposób dokonać odbioru mieszkania, aby uniknąć problemów w przyszłości?

Które elementy warto sprawdzić?

Jeżeli dokonujemy odbioru mieszkania samodzielnie, musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Przede wszystkim należy sprawdzić czy wymiary pomieszczeń zgadzają się z projektem, czy jakość ścian i tynków odpowiada zawartej umowie, czy okna i parapety są dobrze osadzone, nienaruszone, bez rys, czy drzwi wewnętrzne i zewnętrzne prawidłowo się otwierają i zamykają, czy podłoga jest równa, czy w mieszkaniu znajduje się działająca instalacja elektryczna, wodna, kanalizacyjna i wentylacyjna, czy balkon, taras i garaż mają odpowiednie wymiary. Generalnie rzecz biorąc, trzeba uwzględnić wszystkie elementy, które w przyszłości mogą nam sprawić problem, podczas wyposażania mieszkania. Weź ze sobą przydatne narzędzia, takie jak miarka, poziomica, stalowy kątnik, projekt mieszkania, umowę i nie śpiesz się, daj sobie czas na staranne sprawdzenie mieszkania.

Profesjonalna pomoc

Wielu specjalistów z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, projektowania, architektury, oferuje również usługi z zakresu odbioru mieszkań. Idą oni razem z przyszłym właścicielem nieruchomości na oficjalny odbiór. Sprawdzają wszystkie elementy, w których może wystąpić błąd, dzięki czemu w przyszłości nie musimy walczyć z pojawiającymi się usterkami i wadami. Wszystkie problemy zostają załatwione jeszcze przed otrzymaniem kluczy. Czy warto? Na pewno dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nerwów.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *