Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach Krakowa?

W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o tym, że w Krakowie zaczyna brakować przestrzeni na nowe inwestycje mieszkaniowe. Popyt na mieszkania w stanie deweloperskim natomiast rośnie już od dłuższego czasu. Jak zatem rozwiązać ten problem? Wielu deweloperów podejmuje się wyzwania dopasowania nowych budynków do zabytkowej zabudowy poszczególnych dzielnic, inni stawiają na inwestycje w tak zwanych “sypialniach Krakowa”, czyli na obrzeżach miasta.

Nowoczesne Bronowice

Przykładem terenu inwestycyjnego na obrzeżach miasta są Bronowice. Statystyki wskazują, że każdego roku przybywa tam od kilkudziesięciu do nawet stu mieszkańców rocznie. Bronowice charakteryzuje klasyczna, nowoczesna zabudowa. Znajdują się tam budynki o wysokościach od pięciu do jedenastu pięter. Deweloperzy oferują zarówno małe kawalerki, jak i obszerne mieszkania o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych.

Zalety dzielnic na obrzeżach Krakowa

Ogromną zaletą inwestycji, położonych na obrzeżach Krakowa jest przede wszystkim duża liczba miejsc parkingowych, szeroka gama lokalnych punktów usługowych oraz rozległe tereny zieleni. Dodatkowo, takie dzielnice jak Bronowice, dbają o swój rozwój, proponując mieszkańcom coraz to nowsze udogodnienia. Na początku 2018 r. pojawiła się na przykład informacja, że Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg nieograniczony na przebudowę ciągu ulic Królewska, Podchorążych i Bronowicka. W ramach tej inwestycji zostanie między innymi zmodernizowane torowisko tramwajowe, sieć trakcyjna, odwodnienie oraz oświetlenie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *