Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

W Krakowie powstaje prywatny akademik

Pod koniec stycznia w Krakowie rozpoczęto realizację dość oryginalnej i wyjątkowej inwestycji. Za kilka lat przy Akademii Wychowania Fizycznego powstanie bowiem prywatny akademik. W budynku znajdzie się aż 277 atrakcyjnych apartamentów.

LIV inwestuje w prywatne akademiki

LIV, czyli sprawca całego zdarzenia to firma, inwestująca nowoczesne, prywatne akademiki. Swoje inwestycje realizuje nie tylko w Krakowie, ale również w innych, polskich miastach. LIV szczyci się trzema zasadniczymi filarami swojej działalności. Po pierwsze LIV Students, czyli marką skierowaną do pokolenia studentów, poszukujących atrakcyjnego i funkcjonalnego lokum na czas trwania roku akademickiego. Po drugie LIV Hotels, czyli marką przeznaczoną dla podróżujących służbowo, turystów, a także uczestników, odbywających się w mieście wydarzeń kulturalnych, którzy potrzebują noclegu na jedną-dwie noce w kluczowej lokalizacji w mieści. Po trzecie LIV Investment, a zatem marką skierowaną do inwestorów, klientów indywidualnych i instytucjonalnych, którzy szukają sposobu na efektywne zainwestowanie pieniędzy. Realizując kolejne projekty LIV stawia na funkcjonalność, połączoną z innowacyjnymi rozwiązaniami. Tworzone przez nich akademiki to nie tylko miejsca do spania, ale również strefy co-workingowe, strefy rozrywki i wypoczynku, które jednocześnie kultywują poczucie przynależności do studenckiej społeczności.

Krakowski akademik

Krakowska wersja projektu LIV ma natomiast powstać przy al. Jana Pawła II 74 w Krakowie. Jej łączna powierzchnia użytkowa ma wynosić prawie 12 tysięcy metrów kwadratowych. Parter budynku mają zająć lokale handlowo-usługowe, a piętra apartamenty (łącznie 277). Dodatkowo, myśląc o potrzebach zmotoryzowanych studentów, akademik zostanie wyposażony w obszerną halę garażową. Jak mają wyglądać apartamenty dla studentów? Nie będą szczególnie duże, bo zajmą średnio po 25 metrów kwadratowych (od 18 do 32). Mają jednak zapewnić studentom wygodę i nieograniczony dostęp do okolicznych atrakcji. Chociaż akademik nie znajdzie się w ścisłym centrum, będzie oferował wygodny dojazd do pobliskich uczelni (280 metrów do Akademii Wychowania Fizycznego, 500 metrów do Politechniki Krakowskiej, 600 metrów do Wyższej Szkoły Europejskiej).

Kiedy zobaczymy efekty prac?

We wrześniu 2018 r. otrzymano pozwolenie na budowę. W tym samym miesiącu dokonano wyboru biura architektonicznego. Dwa miesiące później podjęto decyzję o wyborze generalnego wykonawcy. W grudniu 2018 r. rozpoczęto natomiast pierwsze prace. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na czerwiec 2020 r. Z kolei oddanie do użytkowania ma nastąpić we wrześniu 2020 r. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za półtora roku do nowego akademika wprowadzą się studenci.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *