Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Biurowiec V.Officies już otwarty

Kilkanaście dni temu odbyło się huczne otwarcie biurowca V.Officies. Dlaczego wiele osób śledziło realizację tego projektu z wypiekami na twarzy? Czym zasłynął biurowiec z al. 29 Listopada? Tajemnica tkwi w tym, iż jest to najbardziej ekologiczny budynek Europy Środkowo-Wschodniej i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie.

Ekobiurowiec już gotowy

Biurowiec V.Officies już od kilku lat wywołuje wiele emocji. Jeszcze przed wielkim otawrciem został nagrodzony przez BRE Global, czyli organizację zajmującą się certyfikacją inwestycji pod kątem proekologiczności. Budynek otrzymał certyfikację na poziomie “outstanding”, otrzymując 90,57 procent. To najwyższy wynik w historii polskiego budownictwa i dobra wróżba na przyszłość. V.Officies został zrealizowany przez dewelopera AFI Europe Polska, a zaprojektowany przez krakowską pracownię architektoniczną Iliard. Tworząc tę niezwykłą koncepcję kierowano się zasadami zrównoważonego rozwoju. Wszelkie rozwiązania techniczne i materiały zastosowane do budowy V.Officies spełniają normy najwyższej klasy energetycznej.

Kraków potrzebuje ekorozwiązań

Kraków jest obecnie jednym z najbardziej zadymionych miejsc w Polsce. Zimą poziom smogu zdecydowanie przekracza dozwolone limity. Właśnie dlatego władze miasta od dłuższego czasu prowadzą zintensywikowane działania, które zmierzają do poprawy jakości powietrza. Jednym z proponowanych rozwiązań są dofinansowania do wymiany pieców węglowych na ekologiczne, innym oferowanie bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w przypadku przekroczenia norm. Poza tym miasto angażuje się w różnego rodzaju projekty edukacyjne, które zmierzają do uświadomienia mieszkańcom zagrożeń, wynikających z zadymionego powietrza. No i finalnie miasto wspiera proekologiczne inwestycje, realizowane w obrębie Krakowa. Jedną z nich jest właśnie V.Officies.

Co oferuje biurowiec V.Officies?

V.Officies ma jeszcze wolne przestrzenie biurowe do wynajęcia. Z pewnością lokalizacja jest bardzo prestiżowa. Z kolei wnętrze budynku zapewnia maksymalny komfort pracy. V.Officies oferuje szereg dodatkowych usług. W biurowcu znajdziemy kantynę, centrum medyczne, kawiarnię, bankomat, sklepy, zielone strefy relaksu, paczkomaty, pralniomaty, a nawet stanowisko food trucków. Dodatkowo niewielka odległość od dworca autobusowego oraz kolejowego, zachęca do zrezygnowania z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *