Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Majówka inna niż wszystkie.

Tegoroczna majówka będzie zdecydowanie inna niż dotychczasowe. Weekend majowy rozpoczyna się jutro i będzie liczyć zaledwie 3 dni. Obostrzenia związane z pandemią pozamykały przed nami większość z dróg spędzenia weekendu majowego, do których przywykliśmy. Wycieczki krajowe będą bardzo utrudnione przez pozamykane do odwołania miejsca noclegowe a wypady za granicę wiążą się z 2 tygodniową kwarantanną. Również takie rozrywki jak kino, teatr, restauracja czy pub nie są dla nas obecnie dostępne. Obowiązkowa maseczka na twarzy także nie pomaga w korzystaniu z uroków czasu wolnego. Nie wszystko jednak stracone. Zobaczmy jakie mamy możliwości.

Wyjazd na działkę.
Nie ma zakazu przebywania na działce, gdyż od 20 kwietnia można się przemieszczać w celach rekreacyjnych. Możemy pojechać na działkę, ale nie możemy organizować tam spotkań z osobami spoza najbliższej rodziny.

Spacer po lesie.
Jak najbardziej możemy wejść do lasów i parków. Na terenach leśnych nie wolno korzystać z miejsc biwakowania, wiat czy urządzeń przeznaczonych do zabawy dzieci ale za to nie musimy mieć na twarzy maseczki.

Piesze wycieczki.
Od 20 kwietnia można przemieszczać się w celach rekreacyjnych, więc nie powinno być problemu z wybraniem się w góry, czy nad morze. Otwartych jest wiele szlaków turystycznych a dostęp do plaż jest wolny. Pamiętać trzeba jedynie o obowiązku noszenia maseczki oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu od drugiej osoby.

Wycieczki rowerowe.
Wypad na rower to również dobry pomysł. Możemy wybrać się na przejażdżkę na własnym rowerze, natomiast korzystanie z wypożyczalni rowerów miejskich jest niedozwolone i wszystkie są nieczynne. Rowerzyści powinni pamiętać o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa w przestrzeni publicznej, za wyjątkiem lasów.

Grillowanie.
Grillować w tym roku będzie można tylko na własnej posesji w gronie domowników. Nie możemy korzystać z miejsc do grillowania w lasach, parkach. W niektórych miastach są również ograniczenie w wyborze grilla. W Krakowie od zeszłego roku nie możemy korzystać z niektórych rodzajów grilli węglowych. Musimy zapomnieć również o imprezach ze znajomymi, gdyż zakaz zgromadzeń cały czas obowiązuje. Niedozwolone jest grillowanie na balkonach. Nie zabraniają tego przepisy prawa, ale regulaminy większości spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Wypad „na ryby”.
W związku z tym, że 20 kwietnia zostały wprowadzone poluzowania do obowiązujących do tej pory obostrzeń, wędkarze mają możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich.

Za złamanie zasad obowiązujących podczas narodowej kwarantanny możemy dostać dość pokaźny mandat. Warto więc aktywności majówkowe podejmować przede wszystkim ze zdrowym rozsądkiem. Zakończenie weekendu majowego z pustą kieszenią i bólem głowy wydaje się nie być najlepszym rozwiązaniem.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *