Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Gigantyczna inwestycja u podnóża wierzy.

W sąsiedztwie apartamentowca Salwator Tower z charakterystyczną wieżą, trwają prace nad wyburzeniem budynku dawnego KFAP-u. Krakowska Fabryka Aparatury Pomiarowej niegdyś była liczącym się przedsiębiorstwem w branży. Dziś jej siedzibę ma zastąpić zabudowa mieszkaniowa. Inwestycja jest realizowana przez firmę Echo Investment S.A.

Na terenie KFAP mają powstać cztery budynki, w sumie na ok. 500-600 mieszkań. Będzie to osiedle mieszkaniowe z punktami handlowo-usługowymi. Pierwsze bloki nowego osiedl „KRK” będą miały odpowiednio 11 i 14 pięter. Przewidziano również stworzenie licznych miejsc parkingowych (już w I etapie realizacji powstanie ok 137 miejsc).

Na osiedlu zaprojektowana jest zieleń z elementami małej architektury oraz strefy wypoczynku dla mieszkańców. W planowanym kompleksie ma powstać stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych oraz kilka inteligentnych skrzynek pakomatic na duże przesyłki dostarczane przez pocztę lub kurierów. Poza tym wszystkie mieszkania będą wyposażone w inteligentny system zarządzania domem.

Nowe mieszkania są bardzo atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Dobra lokalizacja, świetnie skomunikowana, nowoczesne budownictwo, różnorodność metraży.

Dla obecnych mieszkańców Bronowic chęć zastąpienia 8 piętrowego budynku KFAP-u mieszkaniowymi olbrzymami i ogromna ilość nowych samochodów są tematami budzącymi grozę. Mieszkańcy przyzwyczaili się do 55 metrowej Salwator Tower, ale postawiony obok budynek o 50 m długości i niemal takiej samej wysokości to już dla nich za dużo. Obawiają się oni nie tylko zacienienia ogromnego terenu ale również sporych utrudnień komunikacyjnych, z uwagi na liczbę nowych mieszkańców. Również niepokoje wzbudza wygląd Bronowic, gdzie nowe inwestycje wznoszą się jak „grzyby po deszczy”. Mieszkańcy uważają, że ta dzielnica stała się polem doświadczanym dla deweloperów

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *