Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Problemy lokalowe kina ARS

Wygląda na to, że wreszcie skończą się problemy lokalowe kina ARS. Placówka odnalazła dla siebie nowe miejsce i prawdopodobnie ruszy z seansami w ciągu najbliższych kilku tygodni. Gdzie zostanie zlokalizowane kino?

Kino ARS w tarapatach

Problemy krakowskiego kina ARS trwają już od dłuższego czasu. W grudniu 2018 r. musiało ono opuścić budynek przy ul. św. Tomasza na krakowskim Kazimierzu. Fani przybytku X muzy nie mogli pogodzić się z takim obrotem sprawy, dlatego przez Kraków przetoczyła się fala protestów. Finalnie zakończyły się one petycją, skierowaną do prezydenta Jacka Majchrowskiego. Ostatecznie znaleziono kompromis i kino miało znów ruszyć w Okrąglaku na planu Nowym. Niespodziewanie jednak, po pewnym czasie, przerwano negocjacje w kwestii wynajmu Okrąglaka i kino ARS znów zostało bez dachu nad głową.

Walka o nową lokalizację

Zarządzający kinem ARS nie dali jednak za wygraną. Ostatecznie placówka zacznie znów funkcjonować przy ul. Dolnych Młynów. Szacuje się, że kino ruszy w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wiadomo jednak, że seanse nie ograniczą się wyłącznie do sali kinowej. Planowane jest również kino letnie w ogrodzie klubu Zetpete. Fundacja Tytano, zarządzająca kompleksem przy ul. Dolnych Młynów, ujawniła, że kino ARS pozostanie w tym miejscu przynajmniej do września 2020 roku.

Kino z historią, kino z duszą

Kino ARS to prawdziwa historia krakowskiego świata filmu. Istnieje już od 1916 roku. W międzyczasie zmieniano jedynie jego nazwę. Pod obecną, czyli jako kino ARS działa ponad 20 lat. W ciągu tylu lat działalności zgromadziła wierną widownię. Mieszkańcy miasta z pewnością nie mogą wyobrazić sobie, że nagle to miejsce miałoby zniknąć z mapy Krakowa.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *