Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Wiadomo, jak będą wyglądały mieszkania plus w Krakowie

Krakowska inwestycja w ramach programu “Mieszkanie Plus” coraz bliżej realizacji. Znamy już kształt projektu osiedla, które powstanie w podkrakowskiej Skawinie. Czy warto skorzystać z tej oferty?

Mieszkanie plus w Skawinie

Projekt Mieszkanie plus realizowany w podkrakowskiej Skawinie nabiera ostatecznego kształtu. Wiadomo już, jak będą wyglądały budynki i poszczególne lokale. Szczegółowy projekt inwestycji od sierpnia tego roku tworzy bowiem pracownia EMA Studio. Nad realizacją tego przedsięwzięcia czuwa natomiast spółka PFR Nieruchomości. Mieszkania plus powstaną na całkiem sporej, bo 1,5-hektarowej działce, położonej przy ulicy Torowej. Zaplanowano tam aż 7 czterokondygnacyjnych budynków.

Jak będzie wyglądało Mieszkanie plus w Skawinie?

EMA Studio odpowiada nie tylko za opracowanie szczegółowego projektu budowlanego, ale również projektu wykonawczego oraz świadczy nadzór autorski nad realizacją tych postanowień. Projektant stwierdził, że stawia na funkcjonalną architekturę, połączoną ze stonowaną kolorystyką. Budynki mają powstać w pewnej, swobodnej odległości oraz zostać przedzielone zielenią. Zieleń ta ma służyć wypoczynkowi, rekreacji, a także zabawie. Dodatkowymi atutami nieruchomości będzie położenie w pobliżu rozmaitych punktów handlowo-usługowych. Nowi mieszkańcy na wyciągnięcie ręki będą mieli sklepy spożywcze, placówki usługowe, pocztę, szkoły i przedszkola, a także przystanki autobusowe i kolejowe.

Kraków – w inwestycyjnej czołówce

Należy zauważyć, że Kraków stał się atrakcyjnym miejscem do realizacji różnorodnych inwestycji mieszkaniowych. To nie tylko miasto, w którym “rosną jak grzyby po deszczu” nowe projekty deweloperskie, ale również realizowane jest chociażby takie przedsięwzięcia, jak “Mieszkanie plus”. Statystyki wskazują nawet, że ponad połowa budowanych w Małopolsce mieszkań powstaje w Krakowie. No a Skawina również stanowi bardzo atrakcyjny rewir. W zasadzie dzisiaj stanowi przedmieścia Krakowa, ponieważ do ścisłego centrum miasta samochodem można się przemieścić w 20-30 minut.

Czy warto postawić na Skawinę?

Kraków, a w zasadzie Skawina to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji, gdzie realizowany jest projekt Mieszkanie plus. Na pewno warto skorzystać z tej oferty, ponieważ pomaga rodzinom znaleźć swoje własne cztery kąty. W ramach rządowego programu można ubiegać się o lokale z opcją najmu lub najmu z dojściem do własności. Czynsze nie są wysokie, więc z pewnością będzie na nie stać nawet niekoniecznie zamożnych.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *