Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Hotel Saski sprzedany!

Po wielomiesięcznych negocjacjach wreszcie zapadły wiążące rozstrzygnięcia w kwestii słynnego Hotelu Saskiego. Budynek został sprzedany, a szczęśliwym nabywcą jest sieć hoteli Hilton. Inwestor chce zachować historyczny wygląd budynku. Wystrój hotelu ma nawiązywać do czasów jego świetności.

Trochę historii

Hotel Saski ma niezwykle bogatą historię. Jego pierwszym właścicielem był Zbór Ewangelicki, a potem należał między innymi do Zygmunta III Wazy oraz Stanisława Lubomirskiego. Jako Hotel Saski funkcjonuje mniej więcej od drugiej połowy XIX wieku. Nocowały w nim same znakomitości, w tym Franciszek Liszt, Johannes Brahms, Ignacy Jan Paderewski oraz Stefan Żeromski. Budynek ten to dość istotny element krakowskiego krajobrazu. W końcu znajduje się w strategicznym miejscu, w ścisłym centrum miasta, na rogu ulic św. Tomasza i Sławkowskiej.

Rozmach i elegancja

Otwarcie Hotelu Saski Curio Collection by Hilton, bo tak będzie brzmiała jego pełna nazwa, ma nastąpić w 2021 roku. W obiekcie znajdziemy 113 pokoi (to prawie dwukrotnie więcej niż obecnie). Poza tym budynek pomieści restaurację, basen, centrum SPA i salę koncertową.

Kolejny Hilton w Krakowie

Hotel Saski będzie piątym obiektem w Krakowie, należącym do marki Hilton. Do tej pory w mieście powstały: Hampton, Double Tree, Hilton Garden Inn Kraków oraz Hilton Garden Inn Kraków Airport. Marka znana jest głównie z obiektów hotelowych, ale Hilton to znacznie więcej – centra konferencyjne, ekskluzywne restauracje, ogromne sale balowe i nowoczesne SPA. Czy nowy obiekt osiągnie taki sukces, jak pozostałe? Prawdopodobnie tak. Właściciele liczą, że hotel będzie odwiedzało około 13 milionów turystów rocznie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *