Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Narodowe Centrum Nauki już w nowej siedzibie

W lipcu tego roku pisaliśmy o budowie nowej siedziby Narodowego Centrum Nauki. Prace się wreszcie zakończyły i w grudniu NCN przeprowadziło się do nowej siedziby. Oficjalne otwarcie nastąpiło 17 grudnia 2018. Jak wygląda gmach? Czy pracownicy są zadowoleni z nowej siedziby?

Korzystna zmiana

Pracownicy Narodowego Centrum Nauki z pewnością bardzo cieszą się ze zmiany siedziby. Do tej pory zajmowali bowiem biura w dawnym budynku Biprostalu przy ul. Królewskiej w Krakowie. Tam ich siedziba mieściła się przez ponad 8 lat. Nie był to jednak budynek, należący do NCN. Przestrzeń tą musieli wynajmować. Zmiana cieszy tym bardziej, że w którymś momencie istnienia NCN pojawiło się zagrożenie, iż placówka przeniesie się poza Kraków, a wielu pracowników straci pracę.

Droga siedziba

Gmach kosztował aż 67,9 miliona złotych. To nowoczesna, kilkupiętrowa bryła. Spełnia wszelkie wymogi budynków ekologicznych. Zastosowano w niej takie rozwiązania, jak oświetlenie LED wyposażone w czujniki obecności, spłukiwanie toalet wodą deszczową, oszczędne baterie umywalkowe na fotokomórkę, a także możliwość ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych, rowerownie. Imponujący jest również wygląd budynku. Bryła została tak skonstruowana, aby wywołać efekt nierównych, falujących powierzchni. Świetnie to wygląda! Za realizacją nowej siedziby Narodowego Centrum Nauki stoi spółka Moon Office. Zrobiło się o niej głośno z powodu osoby właściciela, którym jest Cezary Kucharski – były menedżer i partner biznesowy Roberta Lewandowskiego, kapitana naszej narodowej reprezentacji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *