Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Kolejny hotel przy Błoniach

W ostatnim czasie krakowskie Błonia stały się atrakcyjnym miejscem pod inwestycje. Coraz więcej deweloperów decyduje się na realizację nowego projektu właśnie w tym miejscu. Jednym z nich jest budowa kontrowersyjnego obiektu Aparthotelu, która swego czasu wywołała niemałą burzę.

Problemy Aparthotelu

Problemy inwestycji Aparthotel rozpoczęły się w 2016 roku. Wtedy bowiem inwestor zaczął rozprzestrzeniać informacje o oferowanych do sprzedaży apartamentach. Szkopuł tkwił w tym, że deweloper dostał pozwolenie na budowę budynku hotelowego, a nie klasycznego bloku z mieszkaniami na sprzedaż. Inwestor bronił się twierdzeniem, że realizuje inwestycję aparthotel, czyli hotelu, który ma wielu właścicieli. Sprawa kontrowersyjnego obiektu trafiła do prokuratury. Zarzutem było wprowadzanie w błąd potencjalnych nabywców. Finalnie postępowanie zostało jednak umorzone.

Budowa trwa

Teoretycznie budowa Aparthotelu miała się zakończyć w trzecim kwartale 2018 r. Budynku jednak wciąż nie oddano do użytku. Na tempo prac wpłynęło przede wszystkim postępowanie, prowadzone przez krakowską prokuraturę. Na ten czas wstrzymano wykonywanie jakichkolwiek działań w obiekcie. Odstąpiono również od podpisywania umów z przyszłymi właścicielami. Sprzedaż apartamentów została na razie zawieszona.

Zmiana koncepcji?

Nie wiadomo jak potoczą się dalsze losy Aparthotelu. Biorąc pod uwagę aktualne tempo prac, inwestycja ma szansę zostać zrealizowana dopiero za dwa lata. A przynajmniej tak szacują specjaliści. Podobno obecnie trwają dyskusje na temat wyboru ostatecznej formuły funkcjonowania hotelu. Inwestor zastanawia się nawet nad sprzedażą obiektu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *