Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Nowa “twarz” Uniwersytetu Rolniczego

Krakowski Uniwersytet Rolniczy zyskał nową “twarz”. Ostatecznie zakończyły się bowiem prace, związane z jego przebudową i rozbudową, a także zmianą sposobu użytkowania poszczególnych budynków. Teraz budynki gospodarcze, położone przy ul. Balickiej 253B, staną się nowoczesnym kompleksem dydaktycznym.

Historia dworu Czesławy i Adolfa Schoen

Budynki gospodarcze Uniwersytetu Rolniczego istnieją już od 1885 roku. Właśnie wtedy swój dwór postawili Czesława i Adolf Schoen. Obiekt składał się z dwupiętrowego spichlerza, parterowego budynku inwentarskiego oraz budynku magazynowego. Po latach został przejęty przez Uniwersytet Rolniczy, który wykorzystywał go częściowo jako pomieszczenia gospodarcze, a częściowo jako laboratorium.

Nowy kompleks dydaktyczny

Doceniając walory historyczne tego miejsca, zdecydowano się na jego przebudowę i rozbudowę oraz przekształcenie go w nowoczesne centrum dydaktyczne. Powierzchnię budynków gospodarczych powiększono do ponad tysiąc metrów kwadratowych. Już niebawem studenci i pracownicy naukowi będą mogli korzystać z nowych sali wykładowych, ćwiczeniowych oraz pokojów pracy cichej. Prowadząc prace, starano się zachować historyczny charakter tego miejsca.

Aspekt finansowy

Prace modernizacyjne kosztowały ponad 5,5 miliona złotych. Przy czym część środków (2 miliony złotych) pozyskano z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Niewątpliwie obiekt robi wrażenie i z pewnością studenci Uniwersytetu Rolniczego już nie mogą się doczekać zajęć w nowym gmachu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *