Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Szkieletor powstanie do końca 2020 roku

Słynny krakowski szkieletor zmienia się nie do poznania. Trwają bowiem intensywne prace nad stworzeniem w tym miejscu nowoczesnego wieżowca o nazwie Unity Tower. Inwestycja ma przybrać ostateczny kształt do końca 2020 roku.

Nowoczesny wieżowiec przy rondzie Mogilskim

Unity Tower to wieżowiec, który stanie przy rondzie Mogilskim, w miejscu słynnego szkieletora. Budynek ten stanie się częścią całego, nowoczesnego kompleksu o nazwie Unity Center. Będzie to jeden z najwyższych obiektów w Krakowie. Biurowiec ma bowiem osiągnąć wysokość 102,5 metra. Unity Tower będzie się składał z 27 kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, na których powstanie olbrzymi parking na 400 samochodów. Całe Unity Center stanie się natomiast nowoczesnym biurowcem, w którym będą pracowały tysiące osób. Szacuje się, że nieprędko jakaś inna inwestycja odbierze temu obiektowi tytuł największego i najnowocześniejszego centrum biznesowego miasta Krakowa. W budynku znajdzie się bowiem aż 46 tysięcy metrów kwadratowych do wykorzystania.

Atrakcja dla turystów

W Unity Tower przewidziano też coś dla turystów. Na 26, czyli przedostatnim piętrze budynku, znajdzie się bowiem najwyższy taras widokowy Krakowa. Powstanie tam przeszklona, luksusowa restauracja. Cały budynek, ze względu na zastosowanie nowoczesnych technologii, będzie jednak godny uwagi. W obiekcie zostanie na przykład umieszczona winda, która pojedzie na sam szczyt w jedyne 25 sekund. Z pewnością teren przy rondzie Mogilskim stanie się zatem nie lada gratką dla turystów, odwiedzających miasto. Tak spektakularnego punktu widokowego jeszcze w tym mieście nie było.

Unity Center – największe centrum biznesowe Krakowa

W ramach Unity Center, obok Unity Tower powstanie University Office, czyli 9-piętrowy biurowiec klasy A, który zaoferuje 7.200 metrów kwadratowych powierzchni. Kompleks obejmie też Unity Residence, czyli 8-piętrowy budynek, w którym powstaną luksusowe apartamenty. Z pewnością kwota ich najmu przyprawi niejedną osobę o zawrót głowy. Apartamenty zostaną wykończone i wyposażone w absolutnie najwyższym standardzie. Dodatkowo w skład Unity Center będzie wchodził Eastern Office Building, czyli 6-piętrowy biurowiec klasy A z obszerną przestrzenią konferencyjno-wystawienniczą o całkowitej powierzchni aż 10.700 metrów kwadratowych. No i skoro będzie część wschodnia, to musi powstać i zachodnia – Western Office Building. Nieco wyższa, ponieważ będzie miała 10 pięter i całkowitą powierzchnię 11.700 metrów kwadratowych. Całość połączona zostanie Unity Square, czyli centralną częścią kompleksu z ogólnodostępnym bulwarem miejskim, restauracjami, kawiarniami, a także przestrzeniami handlowymi i usługowymi.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *