Gigantyczna inwestycja u podnóża wierzy.

W sąsiedztwie apartamentowca Salwator Tower z charakterystyczną wieżą, trwają prace nad wyburzeniem budynku dawnego KFAP-u. Krakowska Fabryka Aparatury Pomiarowej niegdyś była liczącym się przedsiębiorstwem w branży. Dziś jej siedzibę ma zastąpić zabudowa mieszkaniowa. Inwestycja jest realizowana przez firmę Echo Investment S.A.

Na terenie KFAP mają powstać cztery budynki, w sumie na ok. 500-600 mieszkań. Będzie to osiedle mieszkaniowe z punktami handlowo-usługowymi. Pierwsze bloki nowego osiedl „KRK” będą miały odpowiednio 11 i 14 pięter. Przewidziano również stworzenie licznych miejsc parkingowych (już w I etapie realizacji powstanie ok 137 miejsc).

Na osiedlu zaprojektowana jest zieleń z elementami małej architektury oraz strefy wypoczynku dla mieszkańców. W planowanym kompleksie ma powstać stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych oraz kilka inteligentnych skrzynek pakomatic na duże przesyłki dostarczane przez pocztę lub kurierów. Poza tym wszystkie mieszkania będą wyposażone w inteligentny system zarządzania domem.

Nowe mieszkania są bardzo atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Dobra lokalizacja, świetnie skomunikowana, nowoczesne budownictwo, różnorodność metraży.

Dla obecnych mieszkańców Bronowic chęć zastąpienia 8 piętrowego budynku KFAP-u mieszkaniowymi olbrzymami i ogromna ilość nowych samochodów są tematami budzącymi grozę. Mieszkańcy przyzwyczaili się do 55 metrowej Salwator Tower, ale postawiony obok budynek o 50 m długości i niemal takiej samej wysokości to już dla nich za dużo. Obawiają się oni nie tylko zacienienia ogromnego terenu ale również sporych utrudnień komunikacyjnych, z uwagi na liczbę nowych mieszkańców. Również niepokoje wzbudza wygląd Bronowic, gdzie nowe inwestycje wznoszą się jak „grzyby po deszczy”. Mieszkańcy uważają, że ta dzielnica stała się polem doświadczanym dla deweloperów