Rzeczoznawca 24 Biuro Wycen Majątkowych

Poczta zyska nowy image

Budynek Poczty Głównej przy ulicy Wielopole 2 w Krakowie ma szansę na znaczącą zmianę image’u. To wszystko za sprawą zakupu tego budynku przez dewelopera Zeitgeist Asset Management.

Zeitgeist – silny gracz na rynku nieruchomości

O firmie Zeitgeist zrobiło się w Polsce głośno w 2016 roku. Wtedy właśnie zakupiła pięć znaczących nieruchomości. Trzy z nich znajdują się w Warszawie. Zeitgeist bazuje na mechanizmie działania, zgodnie z którym kupuje podniszczone nieruchomości i dokonuje ich rewitalizacji. Potem wynajmuje poszczególne przestrzenie, odnotowując przy tym spektakularny zysk. Wysoka kwota najmu podyktowana jest najczęściej ich atrakcyjną lokalizacją lub historycznym charakterem. Polska nie jest pierwszym celem Zeitgeist. W podobny sposób firma działa już w Czechach, zarządzając tam kilkudziesięcioma nieruchomościami.

Jak zmieni się budynek Poczty Polskiej?

Budynek Poczty Polskiej przy ul. Wielopole 2 należał uprzednio do firmy Orange. W ramach transakcji Zeitgeist kupił nie tylko pocztę, ale również częściowo zabudowaną działkę przy ul. Cystersów 21. Jak zmieni się budynek Poczty Polskiej? Na efekt końcowy będziemy musieli trochę poczekać, ponieważ roboty mają rozpocząć się najwcześniej w 2022 roku. Póki co trwa opracowywanie koncepcji, w której uczestniczy krakowska filia pracowni architektonicznej Baumschlager Eberle Architekten pod kierownictwem Marka Dunikowskiego.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *